Termoizoliacinės medžiagos iš avių vilnos

2020-10-21
Termoizoliacinės medžiagos iš avių vilnos
termoizoliacines-medziagos-is-vilnos-logo.jpeg

Pagal Lietuvos kaimo plėtros 2014–2020 metų programos priemonės „Bendradarbiavimas“ veiklos sritį „Parama EIP veiklos grupėms kurti ir jų veiklai vystyti“  š. m. spalio mėn. 15 d. pradedamas vykdyti projektas „Termoizoliacinės medžiagos iš avių vilnos“. Iš mokslininkų pusės projektą vykdys LAEI, iš konsultantų pusės – VGTU Statybos fakulteto Statybinių medžiagų instituto Termoizoliacinių medžiagų ir akustikos laboratorija ir iš žemdirbių  pusės – 6 ūkininkai. Projekto trukmė – vieneri metai.

 

Projekto tikslas – sukurti atsinaujinančių išteklių (avių vilnos) pagrindu gaminamą produktą, pasižymintį natūraliomis savybėmis bei tinkantį pastatų ir patalpų apšiltinimui ir skatinti efektyvų šių išteklių naudojimą, didinant avis auginančių ūkininkų konkurencingumą ir remiant perėjimą prie mažesnės aplinkos taršos bei mažesnio anglies dioksido kiekio išmetimo žemės ūkio sektoriuje.

 

Projektu siekiama  apjungus LAEI mokslininkų, VGTU konsultantų ir pažangos siekiančių šalies ūkininkų žinias, patirtį ir galimybes, spręsti perteklinės avių vilnos tolesnio panaudojimo ir aplinkosaugos klausimus bei sudaryti papildomas galimybes suinteresuotiesiems pastatų apšiltinimu ir statybų sektoriui.


Detalesnės informacijos teirautis projekto vadovo Artūro Lakio

Projekto publikacijos
2022-04-19
Autoriai:dr. Virgilijus SkulskisEKVISigitas Vėjelis Arūnas Kremensas Saulius Vaitkus Agnė Kairytė