Pagrindinis / Naujienos / Naujienos

Instituto mokslininkės dalyvavo Europos Sąjungos Baltijos jūros regiono strategijos metiniame forume Suomijoje

2022-10-06
Instituto mokslininkės dalyvavo Europos Sąjungos Baltijos jūros regiono strategijos metiniame forume Suomijoje
EUSBSR_Lithuanian.png

Europos Sąjungos (ES) Baltijos jūros regiono strategija (ES BJRS) yra pirmoji 2009 m. Europos Komisijos priimta ir Europos Vadovų Tarybos patvirtinta ES makroregioninė strategija, kurios tikslas – stiprinti beveik 80 mln. gyventojų turinčių ES valstybių, supančių Baltijos jūrą, bendradarbiavimą, sprendžiant bendrus iššūkius ir užtikrinant tvarų Baltijos jūros valstybių augimą.

 

Kasmet vienoje iš Baltijos jūros regiono šalių vyksta ES Baltijos jūros regiono strategijos forumas. Šiemet ES Baltijos jūros regiono strategijos forumas vyko Lapenrantoje, Suomijoje, kur beveik visą savaitę vyko politinio ir ekspertinio lygmens konferencijos, diskusijos ir seminarai, kuriuose dalyvavo ES ir Baltijos jūros regiono politikai, viešojo valdymo specialistai, ekspertai, mokslininkai, pilietinės visuomenės ir nevyriausybinių organizacijų atstovai.

 

Instituto mokslininkės dr. Živilė Gedminaitė-Raudonė, dr. Rita Lankauskienė ir dr. Vitalija Simonaitytė atstovavo Lietuvos socialinių mokslų centro Ekonomikos ir kaimo vystymo institutui, dalyvavo diskusijose, kaip kurti klestintį, bendradarbiaujantį ir žaliąjį regioną, ir forumo metu aktyviai mezgė naujus kontaktus, siekiant įgyvendinti bendras bendradarbiavimo veiklas su kitais Baltijos jūros regiono mokslininkais.

 

Daugiau informacijos apie ES Baltijos jūros regiono strategijos metinį forumą galima rasti:

https://annualforum2022.eu/

https://www.balticsea-region-strategy.eu/

 

Vizitui finansavimą skyrė Lietuvos mokslo taryba (LMTLT), vykdanti projektą „Lietuvos mokslo tarptautiškumo didinimas – MTEP ryšių plėtojimas (LINO LT)“ (Nr. 09.3.3-ESFA-V-711-04-001).

Galerija