Pagrindinis / Naujienos / Naujienos

Sakartvelo delegacijos vizitas, siekiant keistis patirtimi kooperacijos tyrimų srityje

2023-10-30
Sakartvelo delegacijos vizitas, siekiant keistis patirtimi kooperacijos tyrimų srityje

2023 m. spalio 26 d. Lietuvos socialinių mokslų centro Ekonomikos ir kaimo vystymo institute lankėsi Europos Sąjungos finansuojamą projektą „FinExCoop Georgia“ įgyvendinanti Sakartvelo delegacija, kurią sudarė „FinExCoop Georgia“ koordinatorius, „Gardenaki“ ir „FinExCoop“ vyno kooperatyvo prezidentas ekspertų politikos klausimais, MEPA / RDA / Kooperacijos departamento vadovas, atstovas iš Sakartvelo Parlamento, Sakartvelo ūkininkų asociacijos atstovas, kooperacijos plėtros ekspertas. Vizito tikslas – susipažinti su Institute vykdomais kooperacijos srities tyrimais, pasidalinti praktine ūkininkaujančių kooperacijos skatinimo patirtimi. 

Susitikime dalyvavo Verslo ekosistemų skyriui vadovaujanti vyresnioji mokslo darbuotoja dr. Živilė Gedminaitė-Raudonė ir jaunesnioji mokslo darbuotoja Erika Ribašauskienė. Svečiams buvo pristatytos Lietuvos socialinių mokslų centro mokslinių tyrimų kryptys, Institute vykdomi tyrimai, bendradarbiavimo kryptys, kooperacijos tyrimų tematika ir publikacijos, apžvelgta praktinė kooperacijos plėtros Lietuvoje problematika, trukdžiai, galimybės ir taikomi sprendimai. 

Susitikimo metu buvo pažymėta, kad tokiose šalyse kaip Gruzija ir Lietuva dėl panašios ūkių struktūros ūkininkai galėtų intensyviau vienyti jėgas, kad išgautų kolektyvinę masto ekonomiją ir geresnes galimybes patekti į galutines rinkas, ypač aktyviai dalyvaudami paslaugų kooperatyvuose. Be to, kuo daugiau ūkininkų dirba kooperatyvuose, tuo jie tampa konkurencingesni ir tuo lengviau gali įsisavinti pažangias ekologiškas technologijas, kurios ateityje bus Europos Sąjungos žemės ūkio produkcijos gamybos praktikos pagrindas. Taip pat buvo pažymėta Lietuvoje vykdomų akademinių tyrimų, susijusių su agrariniais klausimais ir ypač kooperatyvais, puiki kokybė, nes išsamiai tiriamos kooperatyvų plėtros kliūtys ir skatinantys kooperuotis veiksniai. Susitikimo metu buvo akcentuota, kad būtina skatinti naują kooperatyvų lyderių kartą, bandant  „įskiepyti“ Vakarų Europos kooperatyvų DNR ir tam pasitelkiant sistemingą Rytų ir Vakarų Europos kooperacijos tematikoje veikiančių subjektų sąveiką. Sakartvelo atstovai susidomėjo bendradarbiavimo su Ekonomikos ir kaimo vystymo instituto mokslininkais galimybėmis. 

 

Daugiau informacijos:

dr. Živilė Gedminaitė-Raudonė, tel. (8 5) 261 7071, el.p. zivile.gedminaite@ekvi.lt;

Erika Ribašauskienėtel. (8 5) 261 0758, el.p. erika.ribasauskiene@ekvi.lt

 

 © Cituojant būtina nurodyti šaltinį ir interneto svetainės adresą

Galerija