Pagrindinis / Naujienos / Naujienos

Svarbios naujienos Lietuvos kaimo plėtrai!

2024-07-10
Svarbios naujienos Lietuvos kaimo plėtrai!

2024 m. birželio 27-28 d. Ekonomikos ir kaimo vystymo instituto tyrėjos dalyvavo GRANULAR konsorciumo dirbtuvėse Pizos universitete, Italijoje. Šios refleksinės dirbtuvės buvo skirtos aptarti jau veikiančių laboratorijų (angl. living labs) veiklą projekte dalyvaujančiose Europos šalyse ir planuoti galimas replikuojančių laboratorijų (angl. replication labs) veiklas kitose šalyse.

 

GRANULAR projekto tikslas yra sukurti naujus duomenų rinkinius ir metodus, siekiant geriau suprasti kaimo vietovių ypatybes ir dinamiką. Taip pat siekiama padėti kaimo veikėjams suvokti savo teritorijų specifiką ir įvairovę, nustatyti pagrindinius iššūkius ir sukurti pritaikytą vietos politiką, skirtą tiems iššūkiams spręsti.

Remiantis 7 veikiančių laboratorijų Prancūzijoje, Nyderlanduose, Italijoje, Lenkijoje, Ispanijoje, Švedijoje ir Jungtinėje Karalystėje pavyzdiniais modeliais, Lietuva, kartu su Albanija, Suomija, Graikija, Italija, Latvija, Moldova, Rumunija ir Serbija, sieks įsteigti replikacijos laboratorijos, kurios įgyvendins projekto metu sukurtus inovatyvius metodus bei įrankius savo teritorijose.

 

Sekite naujienas, kaip šios pastangos padės kurti Lietuvos kaimo vietovių ateitį! 

 

Daugiau informacijos apie projektą: https://www.ruralgranular.eu/

Galerija