Pagrindinis / Naujienos / Naujienos

HORIZON 2020 projekto SHERPA baigiamoji konferencija: rezultatai pranoko lūkesčius

2023-06-15
HORIZON 2020 projekto SHERPA baigiamoji konferencija: rezultatai pranoko lūkesčius

Š. m. birželio 1–2 d. Europos Sąjungos mokslinių tyrimų ir inovacijų programos HORIZON 2020 projekto „SHERPA - Sustainable Hub to Engage into Rural Policies with Actors” (liet. „Tvarumo centrai įtraukiai kaimo politikai“) baigiamojoje konferencijoje, vykusioje Europos Regionų Komitete Briuselyje, reziumuoti projekto įgyvendinimo rezultatai. Per ketverius projekto įgyvendinimo metus 19 Europos Sąjungos šalių ir Didžiojoje Britanijoje (Škotija) buvo įsteigta 41 SHERPA suinteresuotųjų veikėjų platforma (angl. Multi-Actor Platform, MAP). Iš viso per 630 politikos, mokslo ir visuomenės atstovų aktyviai dalyvavo MAP’ų veikloje, analizuojant pasirinktas aktualiausias savo regionams problemas, diskutuojant ir formuojant įžvalgas "iš apačios į viršų” ilgalaikei kaimiškųjų vietovių vystymo Europoje perspektyvai, rengė Pozicijos dokumentus. Projekto įgyvendinimo metu sukurta vieša žinių bazės saugykla, susijusi su ES kaimo politika, kuroje apibendrinti aktualūs ankstesnių ir vykdomų projektų rezultatai.

 

LSMC Ekonomikos ir kaimo vystymo institutas SHERPA projekte dalyvavo kaip Europos kaimo vystymo tinklo (ERDN – European Rural Development Network) narys. Baigiamojoje konferencijoje ERDN atstovavo per 30 dalyvių, 6 iš jų dalyvavo plenarinėse diskusijose ir skaitė pranešimus. Lietuvos socialinių mokslų centro mokslininkės dr. Živilė Gedminaitė-Raudonė ir dr. Rita Lankauskienė (Lietuvos socialinių mokslų centras) skaitė plenarinį pranešimą, apibendrinantį projekto įžvalgas apie  klestinčias kaimo vietoves (angl. Prosperous Rural Areas). Konferencijoje Lietuvai atstovavo ir aktyviausios Lietuvos MAP’o dalyvės: Lietuvos kaimo bendruomenių asociacijos prezidentė Virginija Šetkienė ir Kauno rajono Vietos veiklos grupės pirmininkė Kristina Švedaitė.

 

SHERPA projektas apima H2020 Koordinavimo ir Paramos veiksmų schemą “RUR-01-2018-2019 - D Kaimo visuomenės-mokslo-politikos centrai”, sutarties nr. 862448. 

 

Bendras projekto biudžetas yra 5 mln. eurų. Projekto trukmė: 4 metai.

 

Išsamesnė informacija apie projektą: https://rural-interfaces.eu/  

 

Daugiau informacijos apie renginįhttps://rural-interfaces.eu/news-or-events-sherpa-final-conference/;  https://www.linkedin.com/company/ruralinterfaces/ 

 

Projekto koordinatorė Lietuvoje dr. Živilė Gedminaitė-Raudonė

tel. (8 5) 261 7978, el.p. zivile.gedminaite@ekvi.lt;

tel. (8 672) 00413, el.p. rita.lankauskiene@ekvi.lt 

 

© Nuoroda į šaltinį yra būtina.

Galerija